Wydarzenia i aktualności

Piotr Żyła brązowym medalistą Mistrzostw Świata!

Piotr Żyła wywalczył brązowy medal na Mistrzostwach Świata w skokach narciarskich w Lahti. Wysoko sklasyfikowani zostali również pozostali nasi reprezentanci.
Po pierwszej serii na prowadzeniu był Austriak - Stefan Kraft. Drugie miejsce zajmował Andreas Wellinger z Niemiec. W czołowej dziesiątce znalazło się trzech Polaków. Na czwartym miejscu klasyfikowany był Kamil Stoch. Lider Pucharu Świata oddał skok na odległość 127,5 metra. Tuż za jego plecami plasował się Dawid Kubacki ze skokiem na odległość 128 metrów. Szóste miejsce przypadało Piotrowi Żyle, który uzyskał identyczną odległość jak Kamil Stoch.

Poza pierwszą dziesiątką znalazł się Maciej Kot. Nasz reprezentant poprawił jednak swoją pozycję w serii finałowej. Oddając skok na odległość 126,5 metra zajął ostatecznie wysokie, szóste miejsce w konkursie. Siódmą lokatę wywalczył Kamil Stoch, a ósmą Dawid Kubacki.

W walkę o medale włączył się Piotr Żyła. Zawodnik urodzony w Cieszynie wylądował na 131 metrze, co dało mu brązowy medal Mistrzostw Świata. Warto dodać, że był to najdłuższy skok w konkursie. Złoty medal wywalczył Stefan Kraft. Srebrny krążek przypadł Andreasowi Wellingerowi.

Doskonała dyspozycja całej reprezentacji Biało-Czerwonych zwiastuje wielkie emocje podczas konkursu drużynowego. Ten rozegrany zostanie 4 marca.